Rejestracja on-line - recepta na sukces gabinetu, przychodni...

Rejestracja on-line

Powszechność korzystania z komputera w życiu codziennym powoduje zmianę podejścia placówek medycznych do obsługi pacjenta w zakresie rezerwacji wizyt lekarskich.

Wprowadzenie rejestracji on-line w znaczący sposób upraszcza umawianie pacjentów do lekarza.

Czym jest Rejestracja on-line?

Serwis umożliwia pacjentom samodzielne zapisywanie się na wizyty lekarskie przez Internet.

Lekarz udostępnia w systemie OSOZ swój terminarz wizyt, umożliwiając jednocześnie pacjentom wybór dogodnego terminu wizyty.

O wygodzie rozwiązania przeważa fakt, że terminarz wizyt lekarza pobierany jest bezpośrednio z systemu medycznego, na którym pracuje lekarz. Ponadto, każda zarejestrowana wizyta on-line jest potwierdzana, co daje przychodni pełną kontrolę nad rejestrującymi się pacjentami.

Rejestracja on-line

Jakie korzyści odniesie lekarz?

- usprawnienie procesu rejestracji. Pacjent zyskuje możliwość zarezerwowania terminu wizyty lekarskiej w dowolnym miejscu i czasie. Pozwala to zaoszczędzić czas w dziale rejestracji i przeznaczyć go na lepszą obsługę pacjentów na miejscu.

- optymalizacja kosztów przychodni. Liczba pacjentów rejestrujących się do przychodni w sposób tradycyjny (telefonicznie lub osobiście) zmniejszy się, gdyż część z nich skorzysta z nowej formy rejestracji. Ma to znaczenie szczególnie w godzinach największego natężenia ruchu pacjentów. W miarę upowszechniania usługi wyeliminowana zostanie konieczność utrzymywania zwiększonego personelu recepcji, co po porannym szczycie nie ma uzasadnienia.

- racjonalizacja czasu pracy lekarza. Udostępnienie aktualnego terminarza wizyt z wyraźnie oznaczonymi wolnymi terminami sprawi, że lekarz może w pełni poświęcić swój czas pacjentom.

- promocja placówki zdrowia w internecie. Przychodnia, gabinet lekarski szybko zaistnieje w internecie. W oczach pacjentów będzie postrzegany jako nowoczesna placówka spełniająca oczekiwania pacjentów w dobie wszechobecnego internetu

- możliwość wysyłania informacji do pacjentów. Lekarz zyska możliwość korzystania z interaktywnej komunikacji ze swoimi pacjentami. Potwierdzenie umówionego terminu zostanie natychmiast przesłane do pacjenta.

Co zyskają pacjenci?

- rejestrację na wizytę lekarską przez internet

- możliwość zapisania się na wizytę w dowolnym miejscu i czasie

- łatwe i szybkie umawianie się do lekarza

- oszczędność czasu

- automatyczne powiadomienia o zbliżającym się terminie wizyty

Prostota i wygoda rozwiązania

Zdecydowaną zaletą serwisu Rejestracja on-line jest prostota usługi, gdyż aspekty organizacyjne przejmuje OSOZ.

Usługa Rejestracji on-line dostępna jest dla pacjentów bezpośrednio ze strony internetowej placówki medycznej i we własnej oprawie graficznej jednostki.

Informacje o usłudze można uzyskać wysyłając zapytanie na adres e-mail pomoc@osoz.pl lub kontaktując się telefonicznie pod numerem (32) 609 12 61.